Umělá svatební kytice. Cože? Také vám při té představě vstávají vlasy hrůzou? Potom jste si možná stejně jako my představovali umělé tulipány a ostatní plastové „nevzhledy“. Pojďte s námi objevit výhody umělých svatebních kytic, které si v některých ohledech nic nezadají s těmi živými.
Aby bylo jasno hned na začátku: ve Svatboně milujeme vše přírodní, takže rozhodně nemíníme podporovat žádné plastové kytice. Jenže, je to podobné, jako s umělým svatebními nehty…
Pod pojmem umělá svatební kytice si nelze představovat jen a pouze plast. Umělá svatební kytice totiž značí jakoukoliv neživou „květinu“. Může být tedy i z přírodních materiálů, jako je bavlna, nebo papír. A to se nám už líbí. Ačkoli víme, že nevoní a z našeho pohledu ke svatbě patří živé květy (obzvláště v dnešní „umělé“ době). 🙂
Jaké výhody má umělá svatební kytice?
Existuje nějaký důvod, proč si místo živé pořídit raději umělou kytici? Ano, pro mnoho nevěst byla motivací cena. Živé květy (obzvlášť při svatbě v zimě) vycházely dráž. Z hlediska ceny je dnes už situace vyrovnaná. V případě umělé svatební kytice však za podobnou cenu dostanete daleko větší výdrž. 🙂
6. důvodů pro umělou svatební kytici
- Umělou svatební kytici může v ruce držet i nevěsta, která je alergická na pyl.
- Ženich ji může vyzvednout dlouho před svatbou a ušetřit trochu předsvatebního stresu.
- Umělé kytice lze originálně přizpůsobit pro různé svatební styly.
- Zůstane vám jako památka na svatební den (usušená se ledaskomu nelíbí).
- Nevadne. Nevadí ji ostré sluneční paprsky, ani rozpálená kapota auta na svatbu.
- Po svatbě může mít další využití – může ozdobit zákoutí v rodinném domě.
Zatímco házení svatební kytice jde s umělou stejně jako s tou živou, zbystřete, až budete řešit svatební kytice pro maminky a babičky. Může se stát, že některé z nich budou mít s umělou květinou potíž. V takovém případě jim buď pořídíte živou, nebo je přesvědčíte kvalitou umělé květiny.
Jak se pozná kvalitní umělá svatební kytice? Přece tak, že ji i ten nejlepší svatební fotograf omylem při svatebním fotografování strká do vody. 🙂
Z čeho se dělá svatební kytice z umělých květin?
Látková svatební kytice
U látkové svatební kytice jsou jednotlivé okvětní lístky vyrobeny z látky, případně jsou celé květiny šité (záměrně se „umělost“ nezakrývá).
Saténová svatební kytice
Saténová svatební kytice má jednotlivé květy skládané lesklou stranou nahoru. Všem, kteří mají chuť a trpělivost, vkládáme tento Youtube návod:
Svatební kytice ze stuh
Svatební kytice ze stuh je vlastně uvázaná. Jednotlivé smyčky stuh tvoří okvětní lístky květů.
Knoflíková svatební kytice
Knoflíková svatební kytice může být ze všech materiálů výše a v každém středu květů je umístěn knoflíček.
Papírová svatební kytice
Papírové svatební kytice mají daleko k pouťovým květinkám. Lze je skládat i vystřihovat a jsou asi nejjednodušší na vlastní výrobu. Některé papírové svatební kytice stvoříte podobně, jako svatební pom poms, jiné skládáním Origami. Pokud tedy plánujete DYI svatbu a umělou svatební kytici, směle do toho! 🙂
Kolik umělá svatební kytice stojí?
Umělou svatební kytici si samozřejmě můžete koupit hotovou. Ceny se obvykle pohybují od 500 Kč za jednoduché kytice, až k 2000 Kč za složité bohatě zdobené provedení. Objednat si můžete i „svatební sety“ umělých kytic, které jsou vzájemně sladěny. Ceny jedné velké a několika malých kytiček se pohybují od 2500 Kč do 5000 Kč.