Čekám na žádost o ruku a chci, aby si mě vzal. Chlapi radí co s tím!

Čekám na žádost o ruku

Čekám na žádost o ruku a chci, aby si mě vzal! Trápím se otázkou: „Kdy mě požádá o ruku?“ a ono už tolik let nic! Co mám dělat? Nemějte strach dámy, tentokrát pro radu oslovili ty nejpovolanější (tedy muže) a ptali se: „Jak ho přimět, aby si vás vzal?“ a „Proč mě nechce požádat o ruku?“. Jste zvědavé, co vám chlapi radí?

Varování: Tento článek psali chlapi!  Příklady jsou inspirovány skutečně „smyšlenými“ kamarády a událostmi, které se „nikdy“ nestaly! 🙂

Čekám na žádost o ruku. Chci, aby si mě vzal!

Chci aby si mě vzal

Gratulujeme! To tedy znamená, že máte chlapa. To nemá jen tak někdo! Teď ještě zařídit, aby se vymáčkl, co? 🙂 Jasně, můžete ho zatáhnout třeba do těhotenství, jenomže dnes se i velká část dětí rodí svobodným párům. Takže to možná neklapne a nebo se klidně můžete vdávat v těhotenských svatebních šatech. To chcete? 🙂 Společenskou potupu s ohledem na přesvědčení, že čáp nosí děti minimálně 9 měsíců po svatbě? 🙂 Nesháněla jste náhodou zrovna vy narychlo tatínka? 🙂

Na každém dalším kafi se určitě svěřujete té, či oné kamarádce (které se už na prstech zásnubní prsten s diamantem pohupuje): „Čekám na žádost o ruku!“, chci aby si mě vzal a on pořád nic. Jednou jsem to „tak jako v žertu naznačila“, že bych už chtěla, ale on to myslím vůbec nepochopil! To, jak je to pro mě naléhavé. Jenom se smál… a kámoška vás začala uklidňovat, protože to je kámoška a ne chlap. Chlap by řekl: ty jsi s tou srandou začala a tím by to pro něj skončilo. Takže příště mluvte vážně, jestli chcete vážnou odpověď.

Dítě se nutně nemusí narodit do manželství, dítě by se hlavně mělo narodit milujícím a spokojeným rodičům. Přitom právě komunikace mezi nimi je nutnou podmínkou manželské spokojenosti. Pokud neumíte komunikovat o svatbě, budete umět komunikovat o výchově?

1. krok: ujasněte si, proč svatbu chcete vy

Spoustě holek okolo nás tikaly biologické hodiny – některým pěkně nahlas a doslova sháněly co se dá! :-). Některé na svatbu změnily názor po narození dětí (Proč se maminko jmenuješ jinak než já?) a některé „jen chtěly už k někomu patřit“. Každá měla svůj důvod. Proto si nejprve ujasněte ten svůj. Proč ten zásnubní prstýnek potřebujete? Běžte pěkně na jádro věci, abyste byla připravená vše partnerovi vysvětlit, bude-li to třeba. Jasná komunikace s chlapem je základ.

Jo a myslete přitom na to, že my chlapi komunikujeme trochu jinak. Ano obvykle, znamená ano. Ne, obvykle znamená ne. 🙂

Nechce mě požádat o ruku!

Nechce mě požádat o ruku

Jako, jo. Můžete si říct: nechce mě požádat o ruku, tak ho popostrčím. Klidně svůj profil na sociálních sítích zahlťte fotkami ze svateb a rozplývejte se tam třeba nad snubními prstýnky. Nebo ho tahejte od zlatnictví ke zlatnictví a testujte, jestli uhodne, který prstýnek se vám líbí.

Taky můžete naplánovat zábavu pouze se zasnoubenými páry a bavit se o tom, jak požádat o ruku, o šití svatebních šatů, jaká je nejlepší kapela na svatbu, nebo o tom, jak bude probíhat rozlučka se svobodou. Jenomže s normálním chlapem spíš takhle uděláte krok k rozchodu.

2. krok: ujasněte si, proč zatím nepožádal on

Úplně zaprvé (tedy dřív, než na to začnete jít jako Colombo, nebo Sherlock Holmes) si uvědomte, že každý muž je unikát. Pro některé z nás je manželství přirozené, některým nevadí (ale stejně tak nám nevadí neoženit se) a některé prostě k oltáři nedostanete nikdy. Který je ten váš?

Nejste si i přes dosavadní vztah jistá správnou odpovědí? V tom případě – milá dámo zvažte, jestli je opravdu správný čas na to, abyste toho holomka hnala před oltář stůj co stůj!

Prozradíme vám malé tajemství: zatímco ženy dělají spoustu věcí jen tak, my chlapi máme vždycky nějaký důvod.

Proč mě ještě nepožádal o ruku?

Důvody, proč vás ještě ani po tolika letech nepožádal o ruku, se dají zařadit přibližně do tří skupin. A nezapomeňte, že klíčový je při hodnocení situace fakt, jestli máte děti, nebo ne!

  • Je spokojený tak, jak to je.
    K tomu přesvědčení vede víc faktorů. Třeba neví, jak naložit se současným majetkem, je líný se stát ženichem, nechce se vázat, zavřít vrátka k mládeneckému životu, ještě ho to nenapadlo (ano i takoví jsou), nebo si není jistý, jestli jste ta pravá a čeká. Ani jedno z toho není žádný šlágr…
  • Bojí se.
    Tak určitě, není to správný slovo! Chlapi se přeci nebojí. 🙂 Budeme tomu říkat třeba praktické obavy. Může mít praktickou obavu z péče o případné potomky, o podíl v rodinné firmě (mrkněte na téma předmanželská smlouva) a tak podobně. Sem patří také špatné příklady manželství v rodině, nebo od kamarádů. Samozřejmě připočítejte obavy třeba z prvního tance novomanželů a hlavní role ženicha.
  • Znechutila jste ho.
    Věděla jste, že neustálé řeči o svatbě mohou u muže vyvolat alergii? Ne? Tak v tom případě opatrně. Pokud chce využít moment překvapení, dost mu to komplikujete a budete ještě dlouho čekat. Podobně jste mohla „zválcovat“ jeho původní svatební představy a než aby to s vámi řešil, tak…nic. Nejste náhodou doma tak trochu generál? 🙂

Je možné, že by mohl existovat jeden náš známý, žijící kdesi na území České republiky, který by mohl mít problém se sebevědomím. Takový náš kamarád, pokud by existoval, tak by mohl mít problém požádat svoji ženu o ruku (natož si jí vzít), protože není dostatečně romantický. Všichni ostatní okolo něj jsou totiž romantiky a jejich ženy básní kamarádkám o úžasných nocích a překvapivých žádostech o ruku. On se pak na pivu rozčiluje, že „my ostatní“ nasazujeme laťku zbytečně vysoko. Tam, kam on nedosáhne. Že jsou pak ženy až moc poblázněné očekáváním, což je důvod, proč on nikdy takové akce neprovede. Tedy samozřejmě, jenom pokud by Honza existoval. 🙂

Jak ho přimět, aby si vás vzal?

Jak ho přimět aby si vás vzal

Než začnete vymýšlet, jak ho přimět, aby si vás vzal, si sebekriticky ujasněte situaci:

  1. Dostal se váš vztah přes první zamilovanost do fáze oddanosti a váš chlap o budoucnosti mluví ve tvaru „my“?
  2. Máte společné závazky (bydlení, domácího mazlíčka, hospodaření) a funguje to?
  3. Měl před vámi jiné vztahy a užil si už dost?
  4. Je na svatbu ten správný čas?
    • zdraví – je zdravý, fyzicky v pohodě s výhledem do budoucna?
    • finance – má stabilní příjem, nebo bydlí u rodičů a studuje vysokou školu?
    • práce – rozjíždí firmu, nebo startuje pracovní kariéru?
    • okolí – má svobodné kamarády a jezdí na pánské dovolené?
  5. Má obvyklý názor na manželství?

Když si alespoň na 4 otázky z 5 odpovíte ano, můžete přistoupit k pokusu o změnu jeho pohledu na věc. Pokud tyto body nebudete mít společně vyřešeny k oboustranné spokojenosti, může se chlap cítit ke svatbě dotlačen!  Jako chlapi určitě doporučujeme veškeré diskuse začínat kvalitním sexem. 🙂

3. krok: jak jeho stav změnit

Tohle je nejlepší fáze, protože v ní využijete všechno, co jste se ve vztahu s ním naučila. Nejspíš tušíte, co mu může bránit a záležitosti stačí už jen vyřešit. Zde po chlapsku podotkneme: hlavně nedávejte žádná ultimáta, pokud je nemyslíte smrtelně vážně. Mohla byste být zklamaná (v lepším případě by vás chlap příště nebral vážně).

Jak ho tedy přimět, aby si vás vzal? Standardnímu modelu chlapa stačí dát jasnou informaci (též se bude zajímat o váš názor).

Například, že určitě nechcete miminko před svatbou. Pokud by pak existoval nějaký Martin, který by moc toužil po miminku, určitě by si vás co nejrychleji vzal (bohužel, žádný takový Martin nikdy nebyl). 🙂

Paleta řešení je opravdu široká, například:

  • Aktivnějším mužům stačí naznačit.
    Nikdy ovšem ve srandě, protože to jako srandu berou! A taky zapomeňte na pomoc všelijakých tetiček s dotěrnými otázkami na rodinných oslavách typu: „Tak co, kdy už bude svatba Jirko?“. Jirka se nejspíš naštve a tetičku vtipně sejme, nebo ho to ještě víc na svatbu naprudí (skutečný Jirka nikdy nikde v ČR nežil). 🙂
  • Ty s větším egem můžete důrazněji popostrčit.
    Ale prosím citlivě, nebo vtipně. Třeba tak, že mu mimochodem u večeře oznámíte, že podle nových zvyků dnes může žena požádat muže o ruku. Když mu nezaskočí knedlík, třeba máte za čas prstýnek na ruce, protože se bude bát, abyste ho nepředběhla.
  • Bojácným je třeba jít na ruku.
    Přijďte například s myšlenkou, že byste mohli na společnou romantickou dovolenou (hlavně ne hned za týden, ať má dost času na přípravu). Plánujte romantiku společně a dávejte najevo, jak se těšíte na pobyt s ním. Nezapomeňte mu také ponechat trochu té organizace.

Univerzální rada, jak ho popohnat ke svatbě neexistuje

Konkrétně radit samozřejmě nelze. Každý muž je originál. Většina je normálních, někteří potřebují postrčit, s některými je vhodnější otevřeně mluvit a někteří byli rádi, že je o ruku požádala manželka (Milan, ani hospoda, kde se tím občas chlubil u piva neexistuje). 🙂

Stejně originální jsou i ženy. Některým nevadí, že si o žádost o ruku řeknou, některé se s manželem jen tak domluví a některé čekají na romantiku a pugét dosud. Víme, že některé slečny poté, co je manžel po „nátlaku“ požádal, měly i výčitky svědomí. 🙂

Pokud si nejste jistá, který přístup bude vhodný u toho vašeho „vykuka“, tlak svatbu ještě dobře zvažte. Asi se tak úplně dobře neznáte…

Jak to vidí chlapi?

Proč si mě nechce vzít

Když je chlap normální, dozraje k tomu. Jenom každý za jiný čas. Všichni jsme lovci a podmínky lovu chceme určit sami (nebo nás alespoň nechte, abychom si to mysleli). Pokud už žádáme o ruku, patří k tomu naše jistota, že uživíme rodinu a že se o vás postaráme! Dřív to nemá smysl.

Nepotřebujeme to rozebírat a mluvit o tom ze všech stran. Stačí pár základních informací, jako třeba to miminko až po svatbě. Když nebudeme chtít, abyste ho měly s jiným, tak se svatby dočkáte. Když už potřebujete, musíte s námi o těchto vážných věcech komunikovat přímo, bez velkých emocí a náznaků, které nás pletou.

Může stát, že mezi námi bude „gauner“, který si po vyřešení všech důvodů najde zase další. V tom případě dál od něj! Mužský chromozom Y sice pomalu vymírá, ale po světě nás běhá ještě dost. 🙂

PS.: Autoři článku se ženili po 10 a 10,5 letech vážného vztahu. 🙂

Ohodnoťte článek

37 hodnocení, průměr: 3,68 / 537 hodnocení, průměr: 3,68 / 537 hodnocení, průměr: 3,68 / 537 hodnocení, průměr: 3,68 / 537 hodnocení, průměr: 3,68 / 5
37 hodnocení, průměr: 3,68 z 5 – již jste hodnotil/a

Ukládání...

Líbil se Vám článek? Podělte se o něj s přáteli a známými.

Komentáře